Radio konkursi

Daudzas radio programmas ievieš konkursus, kur, uzvaras gadījumā, var vinnēt dažādus produktus vai pakalpojumus, piemēram, bezmaksas ekskursijas, koncertu biļetes un citas balvas. Radio pārraižu veidotāji šādā veidā piesaista savus klausītājus un motivē noklausīties visu pārraidi. Uzmanīgākie klausītāji, cenšas sazvanīt un iegūt balvu, taču ir jābūt sava veida pieredzei, lai iegūtu uzvaru, kā arī, protams, – lielai veiksmei.

Kas ir jādara, lai uzvarētu radio konkursā?

Klausies dažādas radio stacijas

Ja esi entuziasts uz viktorīnām un konkursiem, izpēti kurās stacijās konkrētos laikos tev jāpievērš lielāka uzmanība. Jo vairāk konkursos tu iesaistīsies, jo lielāka iespēja, ka uzvarēsi kādā no tiem. Izvēlies dažādus konkursu veidus – dažos vajadzēs ar interneta palīdzību ierakstīt atbildi, dažos būs jāzvana un jāatmin viktorīna.

Klausies radio, cik vien bieži iespējams

Ja ir iespēja, klausies radio pārraidi darba vietā, automašīnā, klausoties pa telefona austiņām braucot sabiedriskajā transportā. Nav nepieciešama radio ierīce, lai klausītos savu pārraidi, to droši var darīt no mp3 atskaņotāja vai mobilā telefona. Radio klausīšanās ir lieliska laika pavadīšana, jo vari papildus darīt arī citas svarīgas lietas. Vari gatavot pusdienas un klausīties radio pārraidi. Laika gaitā, iespējams, būsi “uzķēris”, kurā stacijā konkursos piedāvā labākas un noderīgākas balvas, tad paliec pie šīs stacijas. Painteresējies, vai draugi nav pamanījuši kādu konkursu citās stacijā, kas notiek regulāri vienā un tajā pašā laikā.

Noklausies kārtīgi noteikumus

Pievērs uzmanību konkursa noteikumiem, kas tiek laicīgi paziņoti. Bieži vien konkurss tiek izsludināts savu laiku iepriekš – sākumā nolasot noteikumus, tad palaižot ēterā dziesmu, un tikai tad atverot konkursa darbību. Pievērs uzmanību, vai konkurss būs par visu pārraidi, vai atsevišķs jautājums tikai par konkrēto tēmu. Ja jautājums būs par pārraidi, tev ir rūpīgi jāklausās visa pārraide. Vari pat pierakstīt svarīgākos faktus, kas ir izskanējuši. Ja tu bieži klausies šo radio staciju, varbūt jau nojaut, kāda tipa jautājums tas būs.

Esi gatavs zvanīt

Lai iegūtu kāroto balvu, galvenais ir nenokavēt laiku, kad jāsāk zvanīt. Lai veiktu ātrāku zvanu, vari jau iepriekš saglabāt telefonā radio stacijas numuru. Esi pārliecināts, ka uzspied pareizos skaitļus, jo pretējā gadījumā tā vari pazaudēt iespēju uzvarēt. Zvani tieši tajā brīdī, kad paziņo zvanu pieņemšanas laika sākšanos. Nesāc zvanīt ātrāk nekā tas ir pasludināts, jo pirmo reizi tavu zvanu noraidīs, bet kamēr mēģināsi piezvanīt otro reizi, var būt jau par vēlu. Ja zvanīšana notiks pārraides beigās, gadījuma pēc vari uzstādīt atgādinājuma zvanu vai modinātāju, lai nepalaid neko garām.

Zvani no vairākām ierīcēm

Protams, lai sazvanītu konkursu, nav nepieciešams iegādāties speciāli vēl dažus telefonus, pietiks, ja mājās ir vēl kāds ģimenes loceklis ar mobilo telefonu. Vari izmantot papildus mājas telefonu. No katra telefona zvani ar pāris sekunžu intervālu.

Esi zinošs

Turi priekšā savus pierakstus, kur esi atzīmējis pārraides laikā. Varbūt jautājums būs tieši tas, ko būsi atzīmējis. Varat kopā ar visu ģimeni atbildēt uz erudīcijas spēlēm. Nekur nav teikts, ka nedrīkst pielietot papildus līdzekļus, tāpēc špikošana no interneta vai drauga palīdzība ir atļauta, ja vien māki ātri atbildēt. Neviens nevarēs pārbaudīt kā tu esi atbildējis, kas tev ir palīdzējis, vai vienkārši uzminējis uz labu laimi. Neatmet cerības, ja nezini pareizo atbildi. Ja esi nokļuvis līdz tiešajam ēteram, kas bieži vien ir grūtākais darbs – atbildi kaut vai ar minēšanas paņēmienu.