Populārākās radiostacijas Latvijā

Latvijā radio ir visai populārs un iecienīts. Latvijā darbojas ap 40 komerciālajām radiostacijām, kas nodrošina ap 70 dažādu radio programmu apraidi. Priekš tik mazas valsts kā Latvija, šie cipari ir diezgan iespaidīgi, turklāt aptaujas dati liecina, ka 79% Latvijas iedzīvotāju radio klausās vismaz reizi nedēļā, bet 61% Latvijas iedzīvotāju radio klausījās vismaz reizi dienā. Priecē arī fakts, ka šie skaitļi gadu no gada aug. Latvijas iedzīvotāji klausās ļoti dažādas radiostacijas, tajā skaitā arī ārvalstu radio un interneta radio, taču populārākās ir tieši Latvijas radiostacijas. Šeit būs piecas klausītākās radiostacijas Latvijā.

Latvijas Radio 2

Pēc kopējā klausīšanās laika, jau vairākus gadus pēc kārtas, Latvijas klausītāko radiostaciju topā ierindojas Latvijas Radio 2. Šīs radiostacijas pirmsākumi ir meklējami jau 1995. gadā. Sākotnēji tā tika veidota kā izklaidējoši izglītojoša programma jauniešiem, taču pamazām tās koncepcija mainījās. Radiostacijā tika atskaņotas latviešu dziesmas un prestamo urgente. 2000. gadā Latvijas Radio 2 pārgāja uz diennakts raidīšanu, iegūstot pilnvērtīgas radiostacijas statusu. Arī šobrīd Latvijas Radio 2 atskaņo tikai latviešu mūziku, kas pārsvarā ir estrādes mūzika, kantri mūzika un šlāgermūzika.

Radio Skonto

Otrajā vietā ir Radio Skonto. Tā ir iemīļota radiostacija daudziem latviešiem. Nu jau drīz tai apritēs divdesmit gadi. Sākotnēji šī radiostacija pārraidīja ļoti daudzveidīgu programmu. Tajā bija ietverta gan dažāda veida mūzika, gan ziņas, gan radio šovi un daudz kas cits. Pamazām šī radiostacija sāka atskaņot vairāk mūzikas un atļāvās vien iekļaut dažus īsus ziņu izlaidumus. Nu Radio Skonto translē gan latviešu, gan ārvalstu populāro mūziku, ar izklaidējošiem un informatīviem raidījumiem.

Latvijas Radio 1

Latvijas Radio 1 ir visnotaļ atšķirīga radiostacija, jo tajā galvenā nav mūzika. Latvijas radio 1 galvenes mērķis ir izglītot un informēt sabiedrību. Šajā stacijā var klausīties dažādas ziņu pārraides, bērnu raidījumus, reliģiskos raidījumus, politiskās diskusijas, kultūras jaunumus utt. Klausoties Latvijas Radio 1, jūs varat būt informēts par visu, kas notiek gan tepat blakus, gan plašajā pasaulē. Protams, tam visam a visu iespējams klausīties arī latviešu mūziku.

Radio SWH

Radio SWH ir radiostacija, kas dibināta jau tālajā 1993. gadā, taču pamanījusies saglabāt savu popularitāti. Tā bija pirmā privātā radiostacija Latvijā. Sākotnēji tas darbojās kā dzīvei radio ar dažādiem konkursiem, izklaidējošiem raidījumiem un, protams, mūziku. Arī pašlaik nekas daudz nav mainījies. Radio vēl joprojām piedāvā dažādus atraktīvus radio šovus ar konkursiem. Radio SWH piedāvā klausītājiem arī jaunāko mūziku, gan no latviešu, gan ārvalstu mākslinieku repertuāra.

Eiropas hitu radio (European Hit Radio)

Eiropas hitu radio ir vienīgā radiostacija, kas piedāvā tikai labākos un jaunākos pasaules hitus, kas iecienīti Eiropā. Šajā stacijā tiek atskaņota mūzika pēc to popularitātes, jeb pēc Eiropas mūzikas topiem. Šī radiostacija ir īpaši iecienīta jauniešu vidū, jo tajā klausāma modernā popmūzika. Eiropas hitu radio praktiski visu laiku ir dzirdama tikai mūzika, ar dažām reklāmas pauzēm.

Informāciju sagatavoja www.rapidos24.mx.