Kā izveidot interneta radio pārraidi?

01Interneta radio stacija ir pieejama jebkurā vietā uz pasaules, protams, ja vien klausītājam ir internets. Tas padara šo radio staciju par populāru pakalpojumu arī tiem klausītājiem, kuri neatrodas konkrētajā valstī un nevar uzķert pārraides viļņus savā radio aparātā. Interneta stacijas piedāvā dažādas žanru iespējas, pārraides garumu un visu pārējo, ko var veikt arī no radio ierakstu studijas.

Kas jādara, ja esi nolēmis izveidot sav radio pārraidi internetā?

Vietas izvēle

Lai arī tu veidosi tiešsaistē savu pārraidi, šā vai tā patīkamāk ir izveidot savu “radio stūrīti”. Atrodi kādu komfortablu stūrīti savā mājā, jo tev būs nepieciešama arī vieta, kur stabili nolikt datoru un mikrofonu.

Iegādājies mikrofonu

Tev nav nepieciešami daudzi rīki un papildus iekārtas, lai izveidotu interneta radio pārraidi, tomēr mikrofons ir svarīgs elements šajā procesā. It īpaši, ja esi ieplānojis arī aicināt uz savu personīgo “radio studiju” viesus, ieguldi līdzekļus labā un kvalitatīvā mikrofonā. Apsver jautājumu, cik daudz viesus esi domājis aicināt, vai tas būs katrā pārraides laikā intervijas veidā, vai reizi nedēļā kāda ekskluzīva intervija. Ja vēlies tikai pārraidīt savu radīto mūziku, iespējams, ka mikrofona iegāde nebūs nepieciešama.

Pārbaudi akustiku

Ja esi plānojis daudz runāt un aicināt viesus savas pārraides laikā, tev jāpārdomā kāda ir istabas akustika. Lai ieraksts sanāktu kvalitatīvāks, neveido savu radio stūrīti vietā, kur apkārt ir lieli trokšņi. Pārbaudi akustiku, staigājot pa telpu un aplaudējot. Klausies kādas skaņas tu dzirdi, kas atbalsojas no tava radītā trokšņa. Neveido radio stūrīti vietā, kur praktiski nav neviena mēbele, lai nerastos sajūta, ka sēdi “tukšā mucā” vai kāpņu telpā. Ja istabā ir maz mēbeles, droši papildini ar tām. Vari pievienot speciālus akustiskos paneļus pie sienām.

Piesaisti tehniskajiem darbiem speciālistu

Nākamais solis ir izvedot internetā savu staciju. Tā procesā ir sīki jāiedziļinās, jāizvēlas interneta vietne, jāielādē datorā programma un daudzas citas lietas. Ja esi entuziasts uz jaunām lietām, noskaties video pamācību YouTube.com. Ja vēlies, lai viss notiek raiti un bez liekas aizķeršanās, uzaicini palīgā kādu datoru speciālistu, kurš šādas lietas pārzina labāk. Varbūt zini vēl kādu interneta radio veidotāju, kurš varēs palīdzēt tehniskajos darbos.

Kamēr notiek visi tehniskie darbi, izdomā radio stacijas nosaukumu. Nosaukumam ir jābūt skanošam un īsam.

Reklamē savu radio staciju

Sociālie tīkli ir vieta, kur tu varēsi viegli un efektīvi reklamēt savu jaunizveidoto radio staciju. Pastāsti pārraides tematiku, ētera laikus un citu svarīgu informāciju. Izveido radio stacijas domu biedru un atbalsta lapas Facebook.com un kontu Twitterī. Regulāri ievieto lapās jaunumus un nākamos ētera laikus. Sarunājies ar saviem klausītājiem, ļauj viņiem izteikties ar komentāru palīdzību, kā arī izpildi viņu lūgumus un sveicienus ētera laikā.

Plāno savas pārraides laiku un tematiku

Radio stacijas veidošana ir darbs, kuru nedrīkst darīt bez iepriekšējās sagatavošanās. Iegūsti papildus informāciju par tēmu, kuru esi nostādījis. Pārzini savu mūziku, kuru liec. Ja esi popularizējis savu radio staciju kā House mūzikas atskaņošanu, nekāda pop mūzika nedrīkst skanēt. Klausītāji sagaida to, ko esi viņiem apsolījis. Ja ievies savās pārraidēs kādu interviju, uzaicini zināmu personību. Pats iepriekš sagatavo jautājumus, kurus pārrunāsiet ētera laikā. Esi sagatavojies sagaidīt un uzņemt ciemiņu savā mājā. Lai gan radio klausītāji neredz, bet vismaz ciemiņa dēļ sakop savu māju un ētera stūrīti.